3 Mart 2012 Cumartesi

Z3 (FPV) TAKİP VE ARAMA UÇAĞI

Z3'ün  amacı; dağlarda kaybolanları, dağcıları, helikopter ve uçak kazalarında ulaşılamayan bölgelerde kazazedeleri bulmak,orman yangınlarını önceden haber almak, sahil koruma ve güvenliğini sağlamak, kara yollarında ve diğer köy yollarında önceden bilgi almak, tarla ve büyük tarım arazilerinde havadan çekim yaparak çiftçilerin önceden önlem almasını sağlamak. Belde ve İlçe Belediyelerinin kendi alanlarını havadan kontrol etmesini ve kaçak yapılaşmayı engellemek için kullanılır. 
Gerekirse karadan veya denizden havalanabilir hatta elden de atılabilinir.Karaya ve denize inebilir. Uçuş süresi yaklaşık 1-2 saate kadar çıkabilir. Yükseklik menzili 3000 metredir.Hızı 80 km, Uçuş Menzili  5-20 km video görüş mesafesidir. Kendi oto pilotu ile daha uzun mesafelere gidip gelebilir. 
Tamamıyla güvenlik ve sivil amaçlı imal edilmiştir. 


Belediyeler,Orman Muhafaza Birimleri, Jandarma,Polis, Sahil Güvenlik Birimleri, Çiftçiler,Kooperatifler ve tüm rc model ilgilenenlere en düşük maliyetle üretilmiş bir araçtır.
Sisli havalarda uçabilir. Toplu ve tek olarak da kamu ve özel teşebbüslere özel üretim yapılabilinir. Uçağın takibi tamamıyla Araç Takip Sistemine göre GPS/GPRS yapılmakta ve raporlanmaktadır. Büyük modellerde GmPRS de kullanılmaktadır  
Kamera sistemi değiştirebilinir. Büyük zararlara yol açan orman yangınlarını önceden tespit etmek için ve tarım arazilerinde kullanılabilinecek en geliştirilmiş EN MÜKEMMEL yöntemdir. Büyük tarım arazilerinin veya belediye hudutlarının gözlenmesi kaçak yapılaşma ile mücadelede, kaçak avcılık ve toplayıcılığa karşı en mükemmel ve maliyetsiz sürekli uygulanabilinir yöntemdir. Z3 kaybolması veya istenmeyen bir durumda düşmesi durumunda GPS koordinatlarını GSM mesajı olarak cep telefonunuza her 3 dakikada bir sinyal gönderir ve yaklaşık bu en az 3 gün devam edebilir. Kontrol menzili dışına çıktığında ise kalkış yaptığı noktaya tekrar yaklaşarak inişini tamamlayabilir.
Böylelikle uçağın kaybolma sorunu olmaz. Her yerde bulunabilinir.
Teknik destek ve ciddi teklifler için e-mail: zafer@zaferguler.com adresine mesaj gönderiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder